HANAJANA | Kristina

Buďte v přítomnosti, dělejte cokoliv a užijte si to, říká nová ambasadorka naší značky.


Oceán, surfování, jóga, vyjížďky na koni, procházky lesem. Tohle všechno symbolizuje Kristinu Klímovou, která se stala ambasadorkou značky HANAJANA. Kristi je neuvěřitelně akční člověk, který miluje cestování, sport, zvířata. Měla to štěstí, že se jí podařilo skloubit práci se svými koníčky, a tak kromě jiného pořádá kempy u oceánu, víkendy na ranči a další skvělé akce. Pokud ji potkáte, nejspíš vás pozdraví jejím typickým „Aloha“.


45A26D57-F623-476B-BE81-D74A0266B814.jpeg


Aloha je tvůj oblíbený pozdrav. Má pro tebe nějaký speciální význam, pojí se s ním vzpomínka?

Ano. Aloha je havajský pozdrav, ale má mnoho významů. Znamená – vidím v tobě to božské a vidím božské i v sobě. Aloha je energie čisté lásky. Moje víra.

Tvůj Instagram je plný krásných fotek. Hodně cestuješ, které místo ti uvízlo v paměti?

Srdcovkou je již zmiňovaná Havaj. Strávila jsem tam v roce 2016 čtyři nádherné měsíce, a i když jsem tam od té doby nebyla, tak Havaj je v mém srdci stále naživu. Zjistila jsem, že jsem obecně tak nějak šťastnější na ostrově. Poslední čtyři roky je mým druhým domovem Dominikánská republika, kam se už 1.2 opět chystám. Tentokrát ne sama, ale s 9 holkama. Jedeme na mnou pořádaný surf/yoga kemp. Bude to skvělá jízda. Jinak miluju Indonésii a také ostrov Bali, kde vyrábí své poklady HANAJANA.


4242BD38-F02A-46E2-B5DE-F651A65167B4.jpeg


Jak bys samu sebe popsala, aby si tě čtenáři dokázali představit. Kdo je Kristina Klímová?

Holka stále v pohybu. Když jsem v ČR, tak přejíždím mezi Brnem a Bratislavou. Alespoň půl roku ale vždy trávím někde u oceánu. Miluju přírodu, těstoviny, záchvaty smíchu v dobré společnosti, západy a východy slunce, chvíle dojetí a vymýšlení nových zábavných věcí.

Jaké jsou tvé koníčky?

Najdete mě vždy buď v oceánu na surfu, v sedle na koni, v lese se psy nebo na jógamatce úplně kdekoliv. To jsou asi moje srdcovky. A taky miluji svoji práci, protože ta se týká mých koníčků. Pořádám surf/yoga kempy u oceánu, víkendy na ranči – „be a cowgirl“, jógové retreaty u jezera a další skvělé akce. Sleduj můj Instagram a přidej se na některou z mých akcí.


50CFA879-A31A-4E66-A6A4-1F85304AA1A9.jpeg


Wau. To je nádherný výčet různorodých aktivit. Je vidět, že k přírodě máš blízko a jsi neskutečně aktivní. Daří se ti časově vše skloubit nebo si často říkáš – kéž by měl den 30hodin.

Každý den si říkám, kéž by měl den tak 40 hodin, ale nemá a život běží. Takže když nemám náladu a nic se mi nechce, tak si řeknu: „Sakra Kristino, ale ten čas se nezastavil, tak běž dělat cokoliv, hlavně vědomě. Buď v tý přítomnosti a užij si to“. Je to klišé, vím. Ale opravdu nám ten život utíká.

Surf, jóga, koně, les… co bylo první? A byly ostatní věci „náhoda“ nebo tě jedna přivedla k druhé?

Koně byly má láska snad od plenek, jóga přišla v pubertě a surf až v 18-ti. O tom jsem jen snila u pohádky Lilo a Stitch a podobně. Všechny moje aktivity spojuje láska k přírodě a všechny mě dostávají do již zmiňované přítomnosti.


0E0B10DC-202F-48C8-9379-9EF99972CC99.jpeg


Když se teď přesuneme k HANAJANA. Vzpomeneš si, kde jsi o této značce slyšela poprvé? A co byl tvůj první kousek z jejich dílny?

HANAJANA jsem poprvé našla na Instagramu. Plavky na mě vyskakovaly snad ze všech stran. Můj první kousek byly plavky v barvě pony - vršek Michaela a spodek Viktorie.

Věděla jsi hned, že bys chtěla s holkama spolupracovat?

Ano, miluju plavky a kvalitu. Nebylo o čem přemýšlet.


55326F2C-CF2F-4E85-9668-E059C67C8034.jpeg


Komu bys HANAJANA doporučila? Myslíš, že se hodí pro všechny věkové skupiny a pro ženy a dívky všech tvarů?

HANAJANA je podle mě pro každého. Jejich plavky perfektně sedí a tvarují postavu. Navíc jsou pohodlné a snad nezničitelné. Každý si navíc najde svůj oblíbený střih, barvu a styl.

Dokážeš říct, co je tvůj nejoblíbenější produkt? A dá se spočítat kolik kousků z jejich dílny vlastníš?

Nejraději mám plavky, ve kterých se dá i surfovat. Z vršků mám oblíbené ty, které navíc hezky vytvarují prsa. U mě jsou srdcovky vršky Elena a Wendy. Spodní díly vybírám takové, co odhalují zadek, a to jsou Viktorie, Wendy a Michaela. Nejoblíbenější barva je fish. A co se týká počtu. No, kdybych to měla spočítat opravdu po jednom, tak to bude trvat, ale tak 10 párů plavek to bude.


B8701A85-DD21-40B8-AA59-E224D5033DB7.jpeg


Stalo se ti někdy, že v zahraničí lidé obdivovali nějaký tvůj kousek HANAJANA?

No jasně, hlavně když si na surf vezmu hodně „nahý plavky“. To mi pak kluci na lineupu nechávají všechny vlny. Samozřejmě si dělám legraci. I holky se často ptají, co to mám za super plavky.

Co by si podle tebe neměl člověk nikdy zapomenout přibalit do kufru?

Vždy si beru hodně plavek, overal, sarong, přehoz a bambusové prádlo. Potom si seskládám outfit na každou tropical příležitost.


5E99213B-A1E1-41BF-A948-72088B672121.jpeg


A co nějaká super vychytávka bez které nikdy nikam nevyrazíš?

Nikdy nesednu do letadla bez pasu, ale to je jasný. Jinak vždy musím mít s sebou praktickou kapsičku přes prsa, do které dám vše. Taky nikdy nejedu bez jógamatky a mé skin care rutiny na obličej. Nějaký super tip asi nemám. Jen doporučuju brát si vždy co nejmíň věcí. Moc vám to uleví v životě. Já sama na tom taky makám. Dřív jsem jezdila s narvanýma kuframa a vždy jsem měla nadváhu. Teď naposledy jsem letěla s rezervou 8kg.

Když se vrátíme k tvým akcím. Kdyby měl někdo zájem zúčastnit se tvé lekce, kurzu, víkendu, najde na Instagramu všechny potřebné informace?

Měl by. Snažím se tam vše dávat a aktuálně připravuji i svůj vlastní web. Na to se moc těším. Kdybyste na Instagramu cokoliv nenašli, tak mi úplně v pohodě napište a já vám ráda dám všechny informace.


8217B87C-C1F2-46F4-95A2-1B14833E0E86.jpeg


Je možné se zúčastnit i jako úplný začátečník a laik, nebo jsou nutné nějaké předchozí zkušenosti?

Všechny moje akce jsou pro všechny. Jediná podmínka je mít otevřené srdce a být naladěné na to, že si to chcete hlavně užít.

Děkujeme Kristině, že jsme mohli alespoň trošku nahlédnout „pod pokličku“ jejich různorodých aktivit. Pokud máš zájem sledovat, kam všude cestujete s výrobky z dílny HANAJANA, sleduj její Instagram @earthy_kid. Budeme se těšit na další povídání s Kristi, příště třeba o nějaké cestě za exotikou.

Autorka článku: Petra Musilová