HANAJANA | Kulicky

Nepečené cukroví


Dloubá vás svědomí, že co se cukroví týče, moc jste přispěli? Nemějte obavy, máme pro vás super tip. Nepečené cukroví je populární nejen pro jednoduchost a časovou nenáročnost, ale můžete ho vyrobit ve zdravější verzi a přesto si každý bude pochutnávat. Pokud se rozhodnete udělat všechny tři recepty, do hodiny máte hotovo.

Mandlové kuličky

Na tyto kuličky potřebujete jen dvě ingredience, ze kterých uděláte lepkavou hmotu a vytvarujete kuličky, které obalíte v kokosu, kakau, ovocném prachu nebo je polijete čokoládou. Také můžete kuličku rozmáčknout a nahoru dát oříšek nebo lentilku, představivosti se meze nekladou. Hotovo máte za 10 minut a úspěch je zaručen. Ingredience jsou orientační, protože každý sirup i mandlové mouka je jiná, ale odpíchněte se od našich hmotností.

  • cca 180g mandlová mouka

  • cca 70g sirup my použili rýžový, ale můžete použít i med nebo čekankový sirup


siNN0fyQ.jpeg


Rafaelo kuličky

U tohoto cukroví je dokonce žádoucí udělat jej chvíli před Vánoci, protože na jeho přípravu je potřeba tvaroh, ale hlavně si pojistíte, že ho okamnžitě nesníte. Postup je jednoduchý, smícháte všechno dohromady, doprostřed kuličky vložíte mandli a obalíte v kokosu. Ztuhlé z lednice jsou neodolatelné.

Proteinové kuličky

Tyto kuličky nadchnou fitness milovníky a vyznavače zdravého životního stylu, protože to je čistá bílkovinová bomba, ale přesto si je zamilují všichni. Postup je tak snadný, že snadnější už to být nemůže. Všechny ingredience smíchejte dohromady, pokud se vám bude zdát, že směs málo lepí přidejte trochu vody, občas stačí i půl kávové lžičky a poté kuličky obalte v kokosu a kakaa.

  • 60 g proteinu - nejlépe čokoládový, oříškový nebo kombinace těchto příchutí

  • 20 g kakaa

  • 30 g ovesných vloček

  • 40 g jogurtu

  • 10 g sirupu (med, čekankový, javorový…)


20Zx4oxU.jpeg


Věřím, že ani vás ani nikoho, komu dáte ochutnat žádná z kuliček nezklame. Kuličky navíc vypadají skvěle i naservírované na talíři a budou tak zdobit vánoční stůl.

Autorka článku: Tereza Fuková