HANAJANA | Small business

Velké obchodní řetězce vs. HANAJANA


Zamysleli jste se už někdy nad tím, co je pro Vás důležitější? Zda kvantita či kvalita? Co Vás láká více? Koupit si za určitou finanční částku čtyři kousky lacinějšího oblečení, nebo si koupit jeden kousek, ale kvalitní?

Pro mě to byla kdysi dávno kvantita, ale postupem času jsem začala přemýšlet jinak. Nechtěla jsem přijít do školy a mít stejné tričko jako další dvě spolužačky. Nechtěla jsem si koupit kalhoty, aby se mi za dva týdny prošoupaly (i když dnes je to IN). Nechtěla jsem jít na koupák a vidět okolo sebe své plavky na dalších x holkách…

Samozřejmě, že jsou nákupy v módních řetězcích snadné, rychlé a mnohdy přívětivé pro naši peněženku. Ale z dlouhodobého hlediska je výhodnější zaměřit se právě na kvalitu. Tím nechci říct, že si nikdy nic ve velkých obchodech nekoupím, ale dnes si raději naškudlím a pořídím kvalitní kousek do šatníku, a vím, že jej budu nosit a budu se o něj starat, protože nestál pár kaček.


D39FF703-075C-4114-AF34-2EA6E1FECB84.png


Peníze, hrají velkou roli právě při rozhodování, kdy raději zamíříme do obchodního řetězce. Koupíme si, co se nám líbí (a co teprve když za výlohou zbystříme „FOR SALE“), ale opomíjíme zmíněnou kvalitu materiálu či nepadnoucí střih. Samozřejmě, že si oblečení můžeme vyzkoušet v kabince, ale kolikrát se mi stalo, že v obchodě to sedělo a doma už ne…a to jsem samozřejmě vyhodila ustřižené cedulky a vynesla smetí, že jo. Ale proč jsou o tolik dražší?

Myslete na to, že se do ceny promítá nejen kvalitní materiál, ruční práce, ale také know-how výrobce. Tito menší výrobci, samozřejmě mluvím především o HANAJANA, vybírají pro svůj sortiment kvalitní materiál, přírodní materiál, dbají na udržitelnost a pomáhají tím naší planetě. Přeci jen o dražší kousek v šatníku pečujeme s láskou. Tím pádem méně oblečení nakupujeme a vyhazujeme. Oproti továrnám v Číně patřícím k největším na světě, přesně víte, kdo Vám oblečení ušil.


6CEE4288-BE52-42AE-8D08-51B4E57CF282.jpeg


V HANAJANA je to 10 zručných švadlenek/krejčích z Bali, kteří plní naši poptávku. Tento desetičlenný tým vede jedna hlavní švadlenka, s kterou jsou majitelky denně v kontaktu a za těch 5 let spolupráce se stali přáteli.

Tyto švadlenky nejsou přímými zaměstnanci, jedná se o spolupráci s malou dílnou, kde je HANAJANA největší značkou a dodává nejvíce práce. Například v době COV byli jediní, kteří stále šili a tito lidé měli stálý příjem – a to díky HANAJANA. A nejsou to jen švadlenky.

Kvalitní materiál, vzorky (cena vzorků je poměrně vysoká), marketing, tvorba reklamy, fotograf, spolupráce, provoz webových stránek a e-shopu, doplňky do balíčku a samotné balení včetně pytlíčků, eco lepící pásky a krabic, nájemné kanceláře a vybavení, účetní, a v neposlední řadě přeprava již ušitých výrobků z Bali k nám. To vše a mnohem více se odvíjí v ceně.


620BDA99-B7E1-44E1-BE09-5C91B29B7F2A.jpeg


Samozřejmě, prvotní investice je vyšší, ale poté zjistíte, že Vám plavky, fitness oblečení, pyžamo či šaty, vydrží podstatně déle, jsou příjemnější na těle a skvěle padnou, zatímco tričko z obchoďáku má křivé švy, po vyprání se scvrklo z eLka na velikost S nebo vůbec není tak příjemné na těle, jako se zdálo být při nákupu.

Pokud si nejste jistí s výběrem střihu či velikosti, s tím Vám holky rády poradí, kdo taky zná sortiment lépe, než majitelky, které stojí za výrobou od A do Z. To je také velká výhoda, protože v obchoďáku Vám málokdo řekne, že v tom vypadáte blbě :-D

Líbí se mi tento lokální, etický a ekologický přístup k módě, který HANAJANA mají.


Autorka článku: Pavla Tomášková