HANAJANA | Valentyn

Valentýn nebo 1.máj?


Den všech zamilovaných nebo 1.máj – lásky čas? Do kterého „týmu“ patříš? A je vůbec v pořádku vyčlenit pro lásku jen jeden den v roce? Pokud někoho milujeme, neměli bychom mu svou lásku dávat najevo častěji, než jen v den, kdy to určuje nějaký svátek v kalendáři? Ať už je tvůj názor jakýkoliv, jistým faktem je, že 14.únor – tedy den sv. Valentýna se blíží. V povědomí lidí je Valentýn vnímán jako komerční svátek převzatý ze západních států. Je to ale opravdu tak?

Kdo byl sv. Valentýn?

Většina historiků se domnívá, že se jedná o biskupa z italského města Terni, který žil ve 3.století. O jeho životě však panuje spousta legend. Nejpravděpodobnější jsou dvě.


1ABBB8CE-BDC1-41E2-8D33-10057679BE9D.png


První legenda říká, že i přes zákaz Valentýn tajně oddával zamilované páry. Tím si znepřátelil císaře a ten jej nechal 14.února popravit. Druhá legenda poukazuje na léčitelské schopnosti svatého Valentýna. Po zázračném uzdravení mladého chlapce byl ale uvržen do vězení a popraven. Údajně pro jeho nekalé praktiky.

Svátek svatého Valentýna dnes

Srdíčka kam se podíváš, růže, valentýnské menu v restauraci, čokoládová srdce, zamilované filmy…To je Valentýn dnešní doby. Ale tak jako ve všem, i tady platí – užijte si tento den po svém a nenechte se vmanipulovat do něčeho, co vám není příjemné. Ne, vážně nejsi „divný“ pokud Valentýna neslavíš. Stejně tak je v pohodě, pokud máš byt vyzdobený srdíčky a kupuješ květiny a dárky. Obě varianty jsou v pořádku 😊.


A84BA888-8D28-47D1-BA3D-34182B121A45.png


Slavíš Valentýna, ale nevíš, čím svou lásku potěšit? Tady máme pár tipů:

Květiny – typické je darování květin milované osobě. Ženy se těší, jakou kyticí je jejich protějšek překvapí. Klasickou kyticí jsou červené růže. Pánům bychom ale doporučili, aby vždy přihlédli k individuálnímu vkusu ženy.

Milostný dopis tzv.“valentýnku“ – v obchodech je k dostání obrovské množství nejrůznějších valentýnských přání. Nic ovšem nepotěší tak, jako vlastnoručně vyrobené přáníčko. Takže milí zamilovaní, připravte si papíry, nůžky a s chutí do toho!

Jídlo všeho druhu – samostatnou kapitolu tvoří jídlo. Začít můžeme nejrůznějšími pralinkami, čokoládami (balenými do tvaru srdce) a skončit můžeme romantickou večeří při svíčkách.

Zážitkový dárek – ať už vyberete wellness, návštěvu kina, divadla, koncertu nebo cokoliv jiného, určitě neuděláte chybu. Společně strávený čas je skvělým dárkem při jakékoliv příležitosti.


6EE543FC-77BC-43EE-9704-4882C23812BC.png


Spodní prádlo, plavky

Je více než jasné, že žádná žena nepohrdne spodním prádlem a plavkami. Pro všechny zamilované jsme si v HANAJANA připravily valentýnskou slevu. Pokud při nákupu od 10.2-15.2 zadáš kód: LOVE20, získáš slevu 20% na své vybrané produkty. A co koupit?

Plavky – jednodílky nebo dvojdílné plavky v různých střizích a vzorech. U nás si vyberete vše pro dámy i pány.

Bambusové spodní prádlo – dopřejte své drahé polovičce luxus a pořiďte ji fantastické bambusové spodní prádlo, je příjemné na pohled i na dotek.

Bambusová pyžama a noční košile – aby se žena cítila krásně a pohodlně nejen ve dne, ale i v noci.

Šaty, overaly, sarongy, gumičky do vlasů- nalaďte se už teď na letní vlnu a nechte se zlákat těmito krásnými letními kousky.


F2D24B0E-89DD-48A6-880B-8A7E4C2669F0.jpeg


A je to. Teď už je jen na tobě, jak s tímto svátkem naložíš. Ať už to pro tebe bude jen „obyčejný“ den nebo den plný lásky, dárků a překvapení, nezapomeň si jej, ostatně jako každý den hlavně užít. Protože každý den žijeme jen jednou.

Autorka článku: Petra Musilová