HANAJANA | Dovolena

Kam na dovolenou v lednu?


Nový rok, magický okamžik, kdy se nám otevírá nová kapitola života. Alkohol, hudba, ohňostroj, petardy, oslavy v plném proudu - způsob, jakým se u nás vítá příchod nového roku. Někdo z nás si takto strávené chvíle s přáteli užívá, někdo se jim však vyhýbá velkým obloukem. Možná vám vadí ten neutichající hluk a ulice plné lidí a nejraději byste odjeli někam do neznáma. A proč ne? Odstartujte nový rok co nejlépe a odleťte za teplem na svou první dovolenou v roce 2023.


7CD692BE-8432-4EF2-87B8-BA7905E30586.png


Omán

Pokud vás láká sluníčko a písečná pláž, Omán pro vás bude tou správnou volbou. Milovníci komfortu si zde také přijdou na své díky vysoce luxusním hotelům, které tento stát, ležící v jihovýchodní části Arabského poloostrova, nabízí. Také se říká, že obyvatelé Ománu jsou velmi přátelští. Nemusíte se tedy bát. I přes rozdílnou kulturu se zde budete cítit více než vítáni. Týden v Ománu pro vás může znamenat jak odpočinek, tak aktivní dovolenou. Můžete jít šnorchlovat, potápět se, podnikat túry do hor nebo vyrazit na místní trh, který bývá provoněn orientálním kořením, které si zde také můžete zakoupit a to v každém roční období. Určitě nevynechejte ani návštěvu místních památek, ale mějte na paměti, že v tomto státě je za víkend považován pátek a sobota, kdy některé z nich můžou být uzavřené.


53B27A44-E1E4-4B80-BC0D-9C54540A2858.JPG


Spojené arabské emiráty

Další velmi oblíbenou destinací jsou Spojené arabské emiráty. V zimním období jsou zde nejlepší klimatické podmínky na rozdíl od léta, kdy jsou v Emirátech neuvěřitelně vysoké teploty (více než 40 °C) a většinu státu halí písečná mlha. Tato dovolená nebude jen o povalování na pláži. Díky příjemnému počasí můžete navštívit všechny zajímavosti, které vám jednotlivé emiráty nabízí. Rozhodně nesmíte vynechat Dubaj a její velkolepé stavby a atrakce, včetně Burj Khalify, nejvyšší budovy světa, nákupního střediska Dubai Mallu a zpívající fontány, která se nachází přímo vedle něj. Nevynechejte ani Muzeum budoucnosti nebo vnitřní lyžařský areál. Pokud budete mít dostatek času, navštivte také Abu Dhabi, další významný emirát, který tvoří tuto federaci. Spojené arabské emiráty disponují nejmodernějšími hotely světa, ve kterých zažijete takový luxus, že se budete cítit jako v pohádce.


7FB62536-2D72-4049-A884-8A4851ADBA7C.JPG


Maledivy

Pokud si přejete zažít opravdovou exotiku a vydat se do zcela jiného světa, správnou destinací pro vás mohou být třeba Maledivy. Svým podmořským životem okouzlí snad úplně každého. Díky průzračně čistému moři zde můžete pravidelně pozorovat mnoho druhů ryb, rejnoky, chobotnice, želvy, murény nebo malé druhy žraloků. Můžete zde také vyzkoušet windsurfing, či si půjčit vodní skútr. Nebo se jen můžete v klidu opalovat na pláži a užívat si místní kouzelnou atmosféru. Nezapomeňte také ochutnat místní ovoce jako ananas, mango, mini banány a kokosové ořechy.


D9B81DF5-2881-4B31-BE07-BC00EF27B4C3.JPG


Kapverdské ostrovy

Další příjemnou dovolenou můžete také strávit na Kapverdských ostrovech. Tyto ostrovy Zeleného mysu jsou známé pro své nevšedně tvarované pláže s jemným bílým pískem. V této destinaci slunce svítí 365 dní v roce stejně jako úsměvy místních obyvatel, kteří vás zde uvítají s otevřenou náručí. Nejnavštěvovanějším místem na Kapverdách je Santa Monica. Jedná se o 8 km dlouhou pláž lemovanou kokosovými palmami. Surfaři si zde také přijdou na své. Místní za touto aktivitou nejraději míří na pláž Sao Pedro na ostrově Sao Vicente.


B29E23C3-0068-45EA-96E5-F81341041349.JPG


Dominikánská republika

Nejen milovníci rumu se zamilují do pohádkově krásné Dominikánské republiky, kde jsou v tomto ročním období teploty kolem 30 °C. V tomto tropickém ráji najdete nejvíce národních parků a nejdelší palmové háje celého Karibiku. Dominikánská republika je ideální destinací, kde můžete zažít jak dovolenou plnou romantiky, tak i dobrodružství. Nevynechejte ani ochutnávku místní gastronomie, která je směsí španělské, africké a indické kuchyně. Správní gentlemani nesmí zapomenout vyzkoušet místní doutníky a dominikánský rum.


020E40D5-5A1A-4ED4-B3CB-6BAFF96829EC.JPG


V neposlední řadě také můžete navštívit Kubu, projít se po její historické části a ochutnat kubánský rum. Dalším latinskoamerickým státem s kouzelnými plážemi a bohatou historií je Mexiko. Tento stát ve Střední Americe se pyšní svou vynikající kuchyní a tequilou, která zde teče proudem. Nádhernou přírodu a krásné počasí si můžete vychutnat na Mauriciu. A pokud někdo z vás touží po koupání s delfíny nebo po plavbě kolem modré laguny a korálových útesů, měl by rozhodně zamířit na Zanzibar. Jeho krásné bílé pláže a azurové moře vás totiž okamžitě okouzlí.


File_000.png


Není nad to si udělat příjemnou novoroční dovolenou. Hoďte vše za hlavu a vkročte do nadcházejícího roku s klidnou myslí a s krásným opálením, lepším než ze solária. Alespoň budete moci vyzkoušet nové plavky od HANAJANA, které jste si koupili na konci léta a už je nestihli vytáhnout na sluníčko. A pokud jste to neudělali, tak nezoufejte. Najdete zde nekonečně barev a střihů a spoustu z nich také v zimním výprodeji. Alespoň budete mít výmluvu pro sebe i pro přítele, či přítelkyni, proč v zimě utrácíte za plavky. Krásně v těchto tropických destinacích využijete také sarong, například jako přehoz přes plavky nebo jako šátek proti slunci, které v těchto částech světa opravdu hodně pálí. Pořídit si můžete i příjemný zavinovací přehoz, který je také součástí výprodeje. Tak na co ještě čekáte?


IMG_6038.jpg


Autorka článku: Petra Musilová